Cejchování okulárního mikrometru

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Cejchování okulárního mikrometru seznamuje v první části studenta se základní problematikou mikroskopu a jeho možného použití v medicíně. Jsou zde komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé úlohy tohoto praktika a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny. Po ocejchování jednotlivých objektivů se naučíme měřit součásti jednotlivých preparátů.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence

Klíčová slova: Video, měření, praktika, fyzika, cejchování, mikroskop

autor: Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 24.2.2015 | poslední úpravy: 24.2.2015
citace: Kubeš Zdeněk, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek: Cejchování okulárního mikrometru. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 24.2.2015, poslední aktualizace 24.2.2015 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=472>. ISSN 1804-4409.