Metabolismus nikotinu u člověka

Nikotin je hlavní návykový alkaloid v cigaretovém tabáku a v jeho spalinách. V lidském organismu podléhá řadě přeměn v různých metabolických drahách, které jsou charakterizovány rozdílnými toxikokinetickými parametry. Z jeho metabolitů má zvláštní význam kotinin, který je markerem kouření s relativně dlouhým poločasem přeměny.

pdf Metabolismus nikotinu u člověka Stáhnout - Metabolismus nikotinu u člověkaOtevřít v novém okně - Metabolismus nikotinu u člověka 8.8.2013 1.62 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: návykový alkaloid, návykový alkaloid

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Tento příspěvek nebyl zkontrolován garantem obsahu portálu.

autor: Zdeněk Zloch | publikováno: 1.7.2010 | poslední úpravy: 8.8.2013
citace: Zloch Zdeněk: Metabolismus nikotinu u člověka. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 1.7.2010, poslední aktualizace 8.8.2013 [cit. 2019-07-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=47>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: