Ochrana před ionizujícím zářením

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Ochrana před ionizujícím zářením seznamuje studenta se základní problematikou tohoto tématu a jeho významu v medicíně. Jsou zde komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé kroky tohoto praktika a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny. V první části je ukázáno měření přirozené radioaktivity, tzv. pozadí. Druhá a třetí část popisuje demonstraci ochrany před ionizujícím zářením vzdáleností a stíněním.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence

Klíčová slova: Video, měření, záření

autor: Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 20.2.2015 | poslední úpravy: 24.2.2015
citace: Kubeš Zdeněk, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek: Ochrana před ionizujícím zářením. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 20.2.2015, poslední aktualizace 24.2.2015 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=469>. ISSN 1804-4409.