Spektroskopie

Soubor komentovaných videosekvencí k praktiku Spektroskopie seznamuje v první teoretické části studenta se základní problematikou spektroskopie a jejího použití v medicínských analytických metodách. V dalších dílech souboru jsou komentovaným způsobem předvedeny postupy, jak provádět jednotlivé úlohy tohoto praktika, jak výsledky vyhodnotit a vhodným způsobem jsou na praktických ukázkách vysvětleny fyzikální principy, které jsou s tématem spojeny.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Spektroskopie Přejít - SpektroskopieOtevřít v novém okně - Spektroskopie 19.2.2015 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Video, měření, spektrum, světlo

autor: Zdeněk Kubeš, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek | pracoviště: Biofyzika | publikováno: 20.2.2015 | poslední úpravy: 15.11.2018
citace: Kubeš Zdeněk, Jiří Dejmek, Pavlína Rottenbornová, Jiří Beneš, Matouš Bolek, Lukáš Bolek: Spektroskopie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 20.2.2015, poslední aktualizace 15.11.2018 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=468>. ISSN 1804-4409.