Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Pavel TomešGynekologicko porodnická klinika
Fakultní nemocnice Plzeň
Alej svobody 80
Plzeň
Fakultní nemocnice Plzeň
telefon: +420 377 105 229
fax: +420
adresa: Alej svobody 80
30460 Plzeň

Hormonální léčba děložních myomů

Děložní myomy jsou nejčastější benigní gynekologické nádory. V jejich léčbě v současné době dominuje léčba chirurgická, myomy patří k nejběžnějším indikacím ke gynekolgociké operaci. Farmakoterapie děložních myomů má spíše symptomatický nebo tranzitorní účinek nebo je léčbou doplňkovou k terapii invazivní. V současné době se stále nejvíce používají analoga GnRH před myomektomií nebo jako tzv. pretreatment. Pokud se prokáže účinnost a bezpečnost nových kauzálních léků zejména v dlouhodobé terapii, bude jistě role farmakologické terapie nabývat na významu a v budoucnosti se může stát i léčbou samostatnou až dominantní.

Klíčová slova: Děložní myomy

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593346
e-mail: jitka.sviglerova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

Prim. MUDr. Ivo Kalousek, Ph.D.
Gynekologicko-porodnická klinika, LF UK v Hradci Králové
telefon: 377105229
e-mail: ivo.kalousek(at)fnhk.cz

MUDr. Jiří Presl, Ph.D.
Gynekologicko-porodnická klinika, Fakultní nemocnice Plzeň
telefon: 377105229
e-mail: preslj(at)fnplzen.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Pavel Tomeš, Jiří Bouda, Pavel Vlasák, Jan Cibulka | publikováno: 13.2.2015 | poslední úpravy: 5.3.2015
citace: Tomeš Pavel, Jiří Bouda, Pavel Vlasák, Jan Cibulka: Hormonální léčba děložních myomů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 13.2.2015, poslední aktualizace 5.3.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=451>. ISSN 1804-4409.