Deset chval potravin rostlinného původu

Stravovací zvyklosti v naší společnosti se vyznačují nadměrným zastoupením potravin živočišného původu, které přispívá k vysoké incidenci neinfekčních chorob hromadného výskytu. V tomto sdělení jsou přehledně uvedeny základní charakteristiky potravin rostlinného původu a jejich význam v prevenci srdečněcévních, nádorových aj. nemocí. Je uvedeno optimální zastoupení jednotlivých základních potravin v ideálně „zdravém“ jídelníčku.

Klíčová slova: incidence neinfekčních chorob

autor: Zdeněk Zloch | publikováno: 1.7.2010 | poslední úpravy: 8.8.2013
citace: Zloch Zdeněk: Deset chval potravin rostlinného původu. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 1.7.2010, poslední aktualizace 8.8.2013 [cit. 2019-07-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=45>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: