Artikulátory a práce s obličejovým obloukem

Sestavení umělého chrupu i při dnešním stavu znalostí stále představuje značně komplikovanou záležitost. Správně vytvořená rekonstrukce zubních oblouků znamená nejen správnou funkci chrupu, temporomandibulárního kloubu, dokonalou fonaci, ale znamená téměř dokonalou rehabilitaci celého stomatognátního systému.

Klíčová slova: artikulátory, obličejový oblouk

autor: Eduard Cimbura, Martin Lebeda | publikováno: 10.2.2015 | poslední úpravy: 10.2.2015
citace: Cimbura Eduard, Martin Lebeda: Artikulátory a práce s obličejovým obloukem. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 10.2.2015, poslední aktualizace 10.2.2015 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=446>. ISSN 1804-4409.