Občanskoprávní odpovědnost poskytovatele zdravotních služeb

Občanskoprávní odpovědnost je jedním z druhů odpovědnosti, která může být vyvozena vůči poskytovateli zdravotnických služeb nebo ojediněle vůči zdravotnickému pracovníkovi, jakožto zaměstnanci. Další druhy právní odpovědnosti, kterým se ale v textu nebudeme věnovat, jsou mimo jiné: trestněprávní odpovědnost; pracovněprávní odpovědnost; správní odpovědnost; disciplinární odpovědnost; smluvní odpovědnost.

pdf Občanskoprávní odpovědnost Stáhnout - Občanskoprávní odpovědnostOtevřít v novém okně - Občanskoprávní odpovědnost 17.10.2014 975.21 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Občanskoprávní odpovědnost

autor: Blanka Rybnerová | publikováno: 17.10.2014 | poslední úpravy: 17.10.2014
citace: Rybnerová Blanka: Občanskoprávní odpovědnost poskytovatele zdravotních služeb. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 17.10.2014, poslední aktualizace 17.10.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=409>. ISSN 1804-4409.