Nástrahy v boji s Malárií na počátku 21. století

Tato prezentace by Vás měla seznámit s parazitem způsobujícím malárii, jeho složitým životním cyklem a důsledky malárie na zdraví lidí žijících v endemických oblastech světa. Také nabízí průřez jednotlivými strategiemi v boji s malárií, jejich historií i současností. Dostanete možnost si sami udělat obrázek o tom, proč na nemoc, která lidstvo sužuje už po tisíce let a jejíž příčina je známá přes 100 let, umírá každých 60 sekund někde na světě člověk.

html Nástrahy v boji s malárií Otevřít - Nástrahy v boji s maláriíOtevřít v novém okně - Nástrahy v boji s malárií 22.5.2015 16.5 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Malárie, komár, parazit, plasmodium, životní cyklus, pesticidy, antimalarika

autor: Veronika Novotná, Lenka Richterová | pracoviště: Ústav biologie | publikováno: 17.10.2014 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Novotná Veronika, Lenka Richterová: Nástrahy v boji s Malárií na počátku 21. století. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 17.10.2014, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2018-06-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=407>. ISSN 1804-4409.