Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Eliška MistrováFyziologie
Lékařská fakulta v Plzni
Karlovarská 48
Plzeň
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377593340
fax: +420
adresa: Karlovarská 48
30166 Plzeň

Lymfatický systém a imunoglobuliny

Tato prezentace navazuje na 2 předchozí komentované přednášky. Seznamuje studenty 2. ročníku všobecného i zubního směru s významem, stavbou a funkcí lymfatického oběhu. Vysvětluje vznik a pohyb lymfy, funkci jednotlivých lymfatických orgánů a jejich účast na imunitních procesech. Na závěr se práce věnuje stavbě a významu tříd a podtříd imunoglobulinů, monoklonálním protilátkám a seznamuje studenty s pojmy aktivní a pasivní imunizace, primární i sekundární imunitní odpověď a transplantace.

Klíčová slova: Lymfatické cévy, míza, lymfatická uzlina, kostní dřeň, slezina, thymus, imunoglobuliny, aktivní a pasivní imunizace, transplance

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593346
e-mail: jitka.sviglerova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

MUDr. Drahomíra Rottenbornová
Laboratoř lékařské mikrobiologie Plzeň, Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem
e-mail: rottenbornovad(at)seznam.cz

Mgr. Jitka Ochotná
Alergologie a imunologie, LF v Plzni
telefon: 377103395
e-mail: ochjitule(at)seznam.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Eliška Mistrová | pracoviště: Fyziologie | publikováno: 2.9.2014 | poslední úpravy: 9.12.2014
citace: Mistrová Eliška: Lymfatický systém a imunoglobuliny. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 2.9.2014, poslední aktualizace 9.12.2014 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=384>. ISSN 1804-4409.