Principy a příklady imunohistochemie

Projekt představuje studentům histologie základní principy afinitní histochemie s využitím protilátek proti tkáňovým antigenům. Tyto techniky doplňují přehledná a speciální barvení tam, kde je nutný specifický průkaz mikroskopických struktur. Kromě demonstrace a vysvětlení jednoho z možných alboratorních postupů krok za krokem je ilustrováno využití techto technik pro průkaz T-lymfocytů, hladkosvalového aktinu a insulinu.

Klíčová slova: tkáňové antigeny

autor: Milena Králíčková, Zbyněk Tonar | publikováno: 27.4.2010 | poslední úpravy: 14.11.2012
citace: Králíčková Milena, Zbyněk Tonar: Principy a příklady imunohistochemie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 27.4.2010, poslední aktualizace 14.11.2012 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=35>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: