Medicínsky významní prvoci

S různě závažnými (i život ohrožujícími) lidskými chorobami způsobenými parazitickými prvoky se člověk nesetkává jen v tropických a subtropických oblastech, může se jimi nakazit i v naší zeměpisné šířce. Tento studijní materiál má za úkol seznámit studenty medicíny s nejčastějšími parazitózami způsobenými prvoky, na které by neměli ve své praxi zapomínat. Obzvlášť v dnešní globalizované době s možnostmi cestování po celém světě, s nárůstem výskytu chorob imunitního systému či všeobecně se objevující rezistenci mikroorganismů vůči léčivům. Materiál je doplněn obrázky a videosekvencemi vybraných parazitů.

html Medicínsky významní prvoci Otevřít - Medicínsky významní prvociOtevřít v novém okně - Medicínsky významní prvoci 21.10.2014 41.73 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: paraziti, prvoci, hostitel, cysta

autor: Alena Kučerová, Josef Reischig | publikováno: 5.6.2014 | poslední úpravy: 13.6.2014
citace: Kučerová Alena, Josef Reischig: Medicínsky významní prvoci. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 5.6.2014, poslední aktualizace 13.6.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=348>. ISSN 1804-4409.