Kuchyňský experiment aneb extrakce DNA doma

Extrakce DNA může znít jako složitý úkol, pro jehož provedení je nutná moderní laboratoř. Ve skutečnosti se ale jedná o jednoduchý proces, který zahrnuje několik obecných kroků a stačí nám k tomu vybavení z kuchyně a běžně dostupné chemikálie. V tomto experimentu je popsána extrakce DNA z fazolí. S podobným postupem ale lze ektrakci DNA provést z jakéhokoli biologického materiálu.

Klíčová slova: DNA, extrakce, izolace DNA doma

autor: Veronika Novotná, Jan Javůrek | publikováno: 22.5.2014 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Novotná Veronika, Jan Javůrek: Kuchyňský experiment aneb extrakce DNA doma. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 22.5.2014, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=346>. ISSN 1804-4409.