Multimodální léčba jaterních metastáz kolorektálního karcinomu

Jaterních metastáz se bohužel dočká polovina nemocných, kteří kolorektálním karcinomem onemocní. I přesto že, se jedná o pokročilý stupeň nádoru, u řady nemocných dosáhneme léčbou uzdravení. Pokud však chceme nemocné léčit se záměrem kurativním nelze vynechat léčbu chirurgickou. Bez této léčby nikdy uzdravení nemocných nedosáhneme.

Klíčová slova: jaterní metastázy, kolorektální karcinom

autor: Tomáš Skalický | publikováno: 7.4.2014 | poslední úpravy: 23.4.2014
citace: Skalický Tomáš: Multimodální léčba jaterních metastáz kolorektálního karcinomu. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 7.4.2014, poslední aktualizace 23.4.2014 [cit. 2019-08-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=339>. ISSN 1804-4409.