SKRIPTA PLICNÍ – speciální diagnostické a terapeutické výkony

Autoři seznamují čtenáře s využitím celé řady diagnostických a léčebných metod, které se užívají v moderní pneumologii. Kromě zobrazovacích vyšetřovacích metod zde najdeme metody radioizotopové, speciální funkční a bronchologické metody a diagnostické metody prováděné hrudními chirurgy. Z terapeutických metod zde najdeme invazivní a intervenční radiologické a bronchologické metody. Z léčebných metod často užívaných v pneumologii jsou uvedeny základní informace o mechanické plicní ventilaci, inhalační léčbě a o indikacích plicních transplantací. Skripta obsahují i postupy předoperačních vyšetření a předoperační přípravy u nemocných s chorobami průdušek a plic.

Klíčová slova: terapeutické metody, mechanická plicní ventilace, inhalace, transplantace

autor: Miloš Pešek, Milan Teřl, Zdeněk Chudáček, Vladimír Špidlen, Josef Vodička, Jan Zeman, Miloš Pešek, Petr Pužman | pracoviště: Klinika pneumologie a ftizeologie | publikováno: 4.4.2014 | poslední úpravy: 4.4.2014
citace: Pešek Miloš, Milan Teřl, Zdeněk Chudáček, Vladimír Špidlen, Josef Vodička, Jan Zeman, Miloš Pešek, Petr Pužman: SKRIPTA PLICNÍ – speciální diagnostické a terapeutické výkony. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 4.4.2014, poslední aktualizace 4.4.2014 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=336>. ISSN 1804-4409.