Transrektální ultrasonografie (TRUS) s biopsií prostaty

Presentace popisuje ambulantně prováděné transrektální ultrasonografie (TRUS) prostaty s následnou biopsií. Výkon je indikován u pacientů s elevací prostatického specifického antigenu (PSA) event. se suspektním per rectum vyšetřením prostaty. Biopsie je prováděna na urologické ambulanci FN Plzeň v podstatě každodenně.

html TRUS - biopsie prostaty Otevřít - TRUS - biopsie prostatyOtevřít v novém okně - TRUS - biopsie prostaty 28.3.2014 8.36 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Transrektální ultrasonografie

autor: Viktor Eret | publikováno: 28.3.2014 | poslední úpravy: 31.3.2014
citace: Eret Viktor: Transrektální ultrasonografie (TRUS) s biopsií prostaty. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 28.3.2014, poslední aktualizace 31.3.2014 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=334>. ISSN 1804-4409.