Antitrombotické léky

Článek vysvětluje základní pojmy týkající se antitrombotické léčby, resp. léčby antikoagulační, antiagregační a trombolytické. Uvádí informace o mechanizmu působení, indikacích, dávkování a nežádoucích účincích. Zahrnuje již i data o nových antikoagulačních a antiagregačních lécích a porovnává jejich výhody a nevýhody s dosud používanými přípravky.

pdf Antitrombotické léky Stáhnout - Antitrombotické lékyOtevřít v novém okně - Antitrombotické léky 25.3.2014 466.48 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: antikoagulační léčba, antiagregační léčba, trombolytická léčba

autor: Jana Hirmerová | publikováno: 25.3.2014 | poslední úpravy: 25.3.2014
citace: Hirmerová Jana: Antitrombotické léky. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 25.3.2014, poslední aktualizace 25.3.2014 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=331>. ISSN 1804-4409.