Trombofilní stavy

Dokument vysvětluje současný pohled na trombofilní stavy, tedy vrozené či získané dispozice k žilní trombóze. Vysvětluje mechanizmy jejich protrombotického působení v organizmu, specifikuje klinický význam jednotlivých trombofilních stavů a možnosti laboratorní diagnostiky. Dále uvádí doporučení odborníků ohledně indikací k testování trombofilních stavů a ohledně péče o jejich nositele.

pdf Trombofilní stavy Stáhnout - Trombofilní stavyOtevřít v novém okně - Trombofilní stavy 25.3.2014 202.36 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: hluboká žilní trombóza, plicní embolie, trombofilní stav

autor: Jana Hirmerová | publikováno: 25.3.2014 | poslední úpravy: 25.3.2014
citace: Hirmerová Jana: Trombofilní stavy. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 25.3.2014, poslední aktualizace 25.3.2014 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=330>. ISSN 1804-4409.