Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Věra Křížková, Ph.D.Ústav histologie a embryologie
Lékařská fakulta v Plzni
Karlovarská 48
Plzeň
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377593320
fax: +420
adresa: Karlovarská 48
30166 Plzeň

Vývoj a morfologie smyslových orgánů - nervová zakončení

Výukový materiál obsahuje přehledné rozdělení aferentních nervových zakončení. Jednotlivé typy opouzdřených i neopouzdřených aferentních nervových zakončení jsou morfologicky charakterizovány. Přidána jsou i schémata s popisem. Modul je doplněn mikrofotografiemi s doprovodnými ilustracemi.
Flashová animace umožňuje procházet vybrané struktury preparátu v definovaných zvětšeních i s detaily.

Klíčová slova: aferentní nervová zakončení -opozdřená a neopouzdřená, rozdělení senzorů

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593346
e-mail: jitka.sviglerova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

Doc. Mgr. Pavel Němec, Ph.D.
Katedra zoologie, Přírodovědecká fakulta UK v Praze
telefon: 221951855
e-mail: pgnemec(at)natur.cuni.cz

MUDr. Mgr. Zbyněk Tonar, Ph.D.
Ústav histologie a embryologie, Lékařská fakulta UK v Plzni
telefon: +420377593320
e-mail: zbynek.tonar(at)lfp.cuni.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Věra Křížková | pracoviště: Ústav histologie a embryologie | publikováno: 25.3.2014 | poslední úpravy: 19.11.2014
citace: Křížková Věra: Vývoj a morfologie smyslových orgánů - nervová zakončení. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 25.3.2014, poslední aktualizace 19.11.2014 [cit. 2019-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=325>. ISSN 1804-4409.