Bolest a důležité pojmy z algeziologie a farmakologie analgetik

Kapitola pojednává přehledně o celé problematice bolesti. Uvádí definici bolesti, rozdíly mezi akutní a chronickou bolestí, typy bolesti, hodnocení kvality a intenzity bolesti. Charakterizuje některé pojmy užívané v souvislosti s bolestí a uvádí přehled způsobu léčby akutní a chronické bolesti. Je doplněna i o farmakologii analgetik a adjuvantních léků užívaných k léčbě bolesti, popisuje invazivní techniky užívané v léčbě bolesti a některá specifika léčby chronické bolesti.

pdf Bolest Stáhnout - BolestOtevřít v novém okně - Bolest 18.3.2014 254.1 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: akutní bolest, chronická bolest

autor: Stanislav Machart, Jan Lejčko | publikováno: 18.3.2014 | poslední úpravy: 18.3.2014
citace: Machart Stanislav, Jan Lejčko: Bolest a důležité pojmy z algeziologie a farmakologie analgetik. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 18.3.2014, poslední aktualizace 18.3.2014 [cit. 2019-08-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=320>. ISSN 1804-4409.