Vlastnosti materiálů

Výukový text sdružuje tři kapitoly, které pojednávají o deformaci tuhých těles, o roztažnosti pevných látek a tvrdosti pevných látek. Každá kapitola obsahuje teoretický úvod a v druhé části popis praktických úloh, dle kterého studenti jednotlivé experimenty provádějí. Výstupem úloh jsou grafy z naměřených hodnot (mez pevnosti, lineární teplotní roztažnost), spočítané hodnoty některých parametrů (pevnost v tahu, tvrdost), případně mikrofotografie pořízené ve stereoskopickém mikroskopu.

pdf vlastnosti materialu Stáhnout - vlastnosti materialuOtevřít v novém okně - vlastnosti materialu 26.4.2010 547.09 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: deformace tuhých těles, roztažnost pevných látek, tvrdost pevných látek

autor: Jiří Beneš, Lukáš Bolek, Jiří Růžička | publikováno: 27.4.2010 | poslední úpravy: 14.11.2012
citace: Beneš Jiří, Lukáš Bolek, Jiří Růžička: Vlastnosti materiálů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 27.4.2010, poslední aktualizace 14.11.2012 [cit. 2019-11-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=32>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: