Místní anestezie a farmakologie lokálních anestetik

Kapitola pojednává komplexně o lokální anestezii užívané kromě anesteziologů taktéž lékaři řady dalších medicínských oborů. Popisuje všechny způsoby lokální anestezie, volbu způsobu anestezie, periferní a centrální blokády, komplikace lokální anestezie, farmakologii lokálních anestetik, léčbu toxické reakce na lokální anestetika a uvádí charakteristiky jednotlivých preparátů lokálních anestetik.

Klíčová slova: lokální anestezie

autor: Stanislav Machart | publikováno: 18.3.2014 | poslední úpravy: 18.3.2014
citace: Machart Stanislav: Místní anestezie a farmakologie lokálních anestetik. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 18.3.2014, poslední aktualizace 18.3.2014 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=319>. ISSN 1804-4409.