Gynekologie dětí a dospívajících

Přednáška seznamuje s problematikou gynekologie dětí a dospívajících. Věnuje se rozdělení dětského věku z pohledu gynekologa, procesům v období pohlavního dospívání. Dále v přehledu obsahuje nejčastější důvody vyšetření v ambulanci dětského gynekologa, poruchy menstruačního cyklu a kontakt na ambulanci gynekologie dětí a dospívajících.

Klíčová slova: dětská gynekologie, estrogenizace, puberta, menarche

autor: Eliška Hrdonková | pracoviště: Gynekologicko porodnická klinika | publikováno: 11.3.2014 | poslední úpravy: 11.3.2014
citace: Hrdonková Eliška: Gynekologie dětí a dospívajících. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 11.3.2014, poslední aktualizace 11.3.2014 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=315>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: