Stomatologické ošetření dětí v sedaci při vědomí

Stomatologické ošetření dětí je v řadě případů možné pouze v sedaci při vědomí, kterou lze navodit podáním medikamentů inhalačně, perorálně, rektálně, nasálně, intramuskulárně a intravenosně. U dětí jsou nejvhodnější způsoby aplikace inhalačně a perorálně a používá se oxid dusný (preparát ENTONOX), benzodiazepiny a případně i další léky se sedativním účinkem.

Klíčová slova: Sedace, Benzodiazepiny

autor: Vlasta Merglová | publikováno: 10.2.2014 | poslední úpravy: 10.2.2014
citace: Merglová Vlasta: Stomatologické ošetření dětí v sedaci při vědomí. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 10.2.2014, poslední aktualizace 10.2.2014 [cit. 2019-09-16] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=304>. ISSN 1804-4409.