Obrat plodu zevními hmaty

Stať seznamuje s obratem zevními hmaty. Záměrem tohoto obratu je snížit frekvenci porodů pánevním koncem, které jsou zatíženy výrazně vyšší morbiditou a mortalitou novorozenců než je tomu u porodů plodu v poloze podélné hlavičkou. Tento článek navazuje na „ Porod plodu v poloze koncem pánevním „.

pdf Obrat plodu zevními hmaty Stáhnout - Obrat plodu zevními hmatyOtevřít v novém okně - Obrat plodu zevními hmaty 10.2.2014 6.54 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: konec pánevní, obrat zevními hmaty, obrat vnitřními hmaty

autor: Jiří Turek | publikováno: 10.2.2014 | poslední úpravy: 10.2.2014
citace: Turek Jiří: Obrat plodu zevními hmaty. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 10.2.2014, poslední aktualizace 10.2.2014 [cit. 2019-09-16] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=302>. ISSN 1804-4409.