Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Lukáš NedorostÚstav histologie a embryologie
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377593320
fax: +420
adresa: Karlovarská 48
30166 Plzeň

Atlas histologie tvrdých tkání

Projekt se zabýval vytvořením volně dostupného on-line atlasu nedemineralizovaných mikroskopických preparátů zubu a kosti. Celkem 41 tkáňových bločků bylo zpracováno, vybroušeno, obarveno a nasnímáno. Textová část atlasu, která pokrývá přehled histologie zubu, vývoj zubu, morfologii kostní tkáně a osifikaci a růst kosti, je doplněna 33 schématy a 7 mikrosnímky. Metodická část atlasu popisuje kompletní zpracování tvrdých tkání spolu s výhodami a nevýhodami jednotlivých variant. Obrazová část atlasu obsahuje 69 mikro- a makrofotografií zubů a 67 mikrofotografií kosti. Každá z celkem 203 ilustrací je popsána.Výsledky podporují výuku studijního programu Všeobecné lékařství i programu Zubní lékařství, předmětu Histologie a embryologie a Preklinické zubní lékařství.

pdf Atlas zubní kosti Stáhnout - Atlas zubní kostiOtevřít v novém okně - Atlas zubní kosti 31.12.2010 4.11 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: nedemineralizované mikroskopické preparáty

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593346
e-mail: jitka.sviglerova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

Prof., MUDr. Jan Kilian, DrSc
Stomatologická klinika, Lékařská fakulta Plzeň, Univerzita Karlova Praha
e-mail: kilianj(at)fnplzen.cz

Doc., RNDr. Marcela Buchtová, Ph.D.
Ústav živočišné fyziologie a genetiky, Akademie věd ČR
e-mail: buchtova(at)iach.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Lukáš Nedorost, Zbyněk Tonar, Věra Tomanová, Lada Eberlová, Omid Moztarzadeh, Vladimíra Adlerová, Hana Hecová, Jitka Kočová, Pavel Fiala, Jaroslav Slípka | publikováno: 27.4.2010 | poslední úpravy: 14.11.2012
citace: Nedorost Lukáš, Zbyněk Tonar, Věra Tomanová, Lada Eberlová, Omid Moztarzadeh, Vladimíra Adlerová, Hana Hecová, Jitka Kočová, Pavel Fiala, Jaroslav Slípka: Atlas histologie tvrdých tkání. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 27.4.2010, poslední aktualizace 14.11.2012 [cit. 2019-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=30>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: