Evaluační kritéria pro hodnocení elektronických kurzů

Hodnotící kritéria elektronických kurzů vychází z mnohaleté zkušenosti při jejich tutorování.
Kritéria hodnocení jsme zaměřili podle převažujících typů elektronických kurzů, přičemž převahu mají kombinované elektronické kurzy a kurzy orientované na testování studentů.

Hodnotící kritéria posuzují dílčí celky kurzu a jeho cíle. Konstruktivní kritice jsou podrobeny studijní materiály a použité technologie. Nerozlučnou součástí hodnocení kvality kurzu je způsob evaluace studentů a studijních aktivit zajišťující zpětnou vazbu. Opomenuta nemůže být grafická přístupnost kurzu a udržitelná podpora studentům.
Evaluační kritéria pro elektronické kurzy z hlediska přístupu studentů:
• Elektronické opory
• Kombinovaná forma prezenční a elektronické výuky (blended learning)
• Plně distanční elektronický kurz
• Kurz určený pro testování studentů

pdf evaluace Stáhnout - evaluaceOtevřít v novém okně - evaluace 14.5.2009 3.97 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: evaluační kritéria, Evaluační kritéria

autor: Jana Vejvodová, Martin Navrátil | pracoviště: CIT - Centrum informačních technologií | publikováno: 14.5.2009 | poslední úpravy: 3.1.2013
citace: Vejvodová Jana, Martin Navrátil: Evaluační kritéria pro hodnocení elektronických kurzů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 14.5.2009, poslední aktualizace 3.1.2013 [cit. 2019-07-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=3>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: