Insuficience mitrální chlopně

Mitrální chlopeň je unikátní dvojcípá srdeční struktura, která ovlivňuje funkci celého srdce. Je uložená mezi levou síní a levou komorou srdeční, kdy přední cíp je zpravidla větší, než cíp zadní.Název dostala podle tvaru kněžské mitry.V diastole se otevírá, v systole se uzavírá a její neúplný uzávěr vede ke zpětnému toku krve.

Klíčová slova: mitrální chlopeň

autor: Patrik Roučka, Jiří Škorpil | publikováno: 31.1.2014 | poslední úpravy: 25.3.2014
citace: Roučka Patrik, Jiří Škorpil: Insuficience mitrální chlopně. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 31.1.2014, poslední aktualizace 25.3.2014 [cit. 2019-08-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=299>. ISSN 1804-4409.