Kolemčelistní záněty

Kolemčelistní záněty jsou záněty měkkých tkání obličeje, krku a v okolí čelistí různé etiologie, zdaleka nejčastěji bakteriální. Jedná se většinou o akutní až urgentní patologické stavy, které mohou být život ohrožující i s možností trvalých následků. Předkládaná přehledová prezentace se zabývá především záněty odontogenní etiologie.

pdf Kolemčelistní záněty Stáhnout - Kolemčelistní zánětyOtevřít v novém okně - Kolemčelistní záněty 29.1.2014 117.49 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Kolemčelistní záněty

autor: Lukáš Hauer, Pavel Andrle, Lubor Hostička, Petr Pošta, Jiří Genčur | publikováno: 29.1.2014 | poslední úpravy: 31.1.2014
citace: Hauer Lukáš, Pavel Andrle, Lubor Hostička, Petr Pošta, Jiří Genčur: Kolemčelistní záněty. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 29.1.2014, poslední aktualizace 31.1.2014 [cit. 2019-09-16] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=295>. ISSN 1804-4409.