Psychogenní poruchy a neurolog

Prezentace prakticky probírá neorganické poruchy hybnosti, citlivosti a smyslů, řeči a funkční záchvaty. Zabývá se jejich klasifikací, diagnostikou a diferenciální diagnostikou včetně speciálních testů. Popisuje možnosti léčby včetně speciální elektroterapie faradickým proudem (GEFy). Obsahuje bohatou obrazovou dokumentaci včetně videosekvencí jednotlivých klinických jednotek.

Klíčová slova: diagnostická kriteria-disociativní porucha, somatoformní poruchy, faktitivní poruchy, psychogenní porucha chůze

autor: Jiří Fiedler | publikováno: 28.1.2014 | poslední úpravy: 21.5.2015
citace: Fiedler Jiří: Psychogenní poruchy a neurolog. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 28.1.2014, poslední aktualizace 21.5.2015 [cit. 2019-09-16] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=289>. ISSN 1804-4409.