Hluboké prostory hlavy Fossa  pterygopalatina. Přehled struktur a fotografický atlas preparátů

Výukový text obsahuje stručný popis, snímky preparátů a doplňující schémata topograficky významné krajiny.
Fossa pterygopalatina jako součást infratemporální jámy představuje složitě utvářenou oblast s množstvím struktur a jejich topograficky komplikovanými vztahy. Řada nervů a cév zásobujících několik krajin hlavy prochází skrze fossa pterygopalatina. Výukový text není jen doplněním učebnicových údajů, ale usnadňuje představu o topografických vztazích krajiny.

Klíčová slova: Fossa pterygopalatina, anatomie

autor: Pavel Fiala, Ismail Khadang, Pavla Chacón Gil, Petr Vais, Antonín Horák | pracoviště: Anatomie | publikováno: 7.1.2014 | poslední úpravy: 14.10.2014
citace: Fiala Pavel, Ismail Khadang, Pavla Chacón Gil, Petr Vais, Antonín Horák: Hluboké prostory hlavy Fossa pterygopalatina. Přehled struktur a fotografický atlas preparátů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 7.1.2014, poslední aktualizace 14.10.2014 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=282>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: