Kožní nálezy u interních nemocí

Práce je určena studentům lékařské fakulty. Nemoci vnitřních orgánů mohou být často provázené kožními změnami. Nálezy na kůži jsou nespecifické, nebo jsou specifické pro určitou chorobu a mají pak diagnostický význam a mohou přispět k včasné diagnóze interního onemocnění. V práci je uveden přehled nejvýznamnější a nejčastějších kožních nálezů u interních chorob.

Klíčová slova: interní nemoci - kožní projevy

autor: Karel Pizinger | publikováno: 4.11.2013 | poslední úpravy: 3.12.2014
citace: Pizinger Karel: Kožní nálezy u interních nemocí. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 4.11.2013, poslední aktualizace 3.12.2014 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=272>. ISSN 1804-4409.