Pohybová aktivita v extrémním chladu

Prezentace je určena pro studující všeobecného lékařství a lékaře, kteří se připravují k atestaci (certifikovaný kurz) z tělovýchovného lékařství. Zabývá se reakcí a adaptací organismu člověka na výrazný chlad. Jsou popsány otužovací procesy i nebezpečí vyplývající z hypotermie a uvedena základní pravidla pro zimní plavání a plavecké maratóny na otevřených vodách.

Klíčová slova: chlad, otužování, hypotermie, zimní plavání, adaptace na chlad

autor: Václav Zeman | publikováno: 8.10.2013 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Zeman Václav: Pohybová aktivita v extrémním chladu. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.10.2013, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2019-08-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=268>. ISSN 1804-4409.