Autonomní inervace srdce v historických souvislostech

Konečná aktivita většiny neuronů srdečního plexu je výsledkem současného vlivu aferentních a eferentních vstupů a obvykle není spjata s mechanickými událostmi během srdečního cyklu, ani nekoreluje s aktivitou eferentních sympatických a parasympatických pregangliových neuronů. Má charakter náhodného šumu, který zvyšuje citlivost neuronálního regulačního systému ke slabým signálům na principu stochastické rezonance.

html Autonomní inervace srdce Otevřít - Autonomní inervace srdceOtevřít v novém okně - Autonomní inervace srdce 3.10.2013 32.07 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: inervace srdce, terminální nervová pleteň

autor: Jitka Kuncová | publikováno: 3.10.2013 | poslední úpravy: 3.10.2013
citace: Kuncová Jitka: Autonomní inervace srdce v historických souvislostech. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 3.10.2013, poslední aktualizace 3.10.2013 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=261>. ISSN 1804-4409.