Anatomie a fyziologie perinea

Perineum je komplikovaná fibromuskulární struktura, do které inzeruje mnoho subjektů. Kraniálně je ohraničeno rektovaginální septem (Denonvilliersovou fascií), kaudálně kůží perinea, ventrálně zadní stěnou pochvy a dorzálně přední stěnou anorekta. Laterálně tvoří jeho hranici ischiopubická raménka.

Klíčová slova: Pudendální nerv, Inferiorní rektální nerv

autor: Vladimír Kališ | publikováno: 9.5.2013 | poslední úpravy: 9.5.2013
citace: Kališ Vladimír: Anatomie a fyziologie perinea. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 9.5.2013, poslední aktualizace 9.5.2013 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=252>. ISSN 1804-4409.