Etické aspekty v péči o osoby vyššího věku

V souvislosti se stárnutím populace a zvyšujícími se náklady na zdravotnictví a sociální péči je v současné složité ekonomické situaci nebezpečí agistických postojů a diskriminace osob vyššího věku ve společnosti. Tato kapitola seznamuje čtenáře s některým i závažnými etickými problémy v poskytování zdravotní péče pro osoby vyššího věku.

Klíčová slova: Demografie, geriatrie

autor: Květuše Zikmundová | publikováno: 25.4.2013 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Zikmundová Květuše: Etické aspekty v péči o osoby vyššího věku. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 25.4.2013, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2019-08-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=249>. ISSN 1804-4409.