Izolace DNA z plné krve adsorpcí na silikátovou membránu - ” kolonková metoda ”

Izolace DNA z plné krve  adsorpcí na silikátovou membránu -  ” kolonková metoda ”

Instruktážní video ukazuje metodu izolaci DNA z plné krve adsorpcí na silikátovou membránu. Metody izolace nukleových kyselin jsou v podstatě vždy posloupností těchto základních kroků: získání biologického materiálu, rozpad tkání a buněk, uvolnění nukleových kyselin z buněk, oddělení nukleových kyselin z makromolekulárních struktur, purifikace nukleových kyselin, rozpuštění nukleových kyselin ve vhodném objemu vody. Kolonková adsorbční metoda využívá silné adsorpce molekul DNA v přítomnosti chaotropních solí, např. guanidinium thiokyanátu k silikátové membráně. Výhodou této metody je rychlá izolace DNA bez znečištění proteiny a dalšími látkami. Video je určeno pro studenty všech ročníků.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence

Klíčová slova: kolonková metoda

autor: Martin Pešta | publikováno: 23.4.2013 | poslední úpravy: 30.10.2013
citace: Pešta Martin: Izolace DNA z plné krve adsorpcí na silikátovou membránu - ” kolonková metoda ”. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 23.4.2013, poslední aktualizace 30.10.2013 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=247>. ISSN 1804-4409.