Vývojové a získané poruchy zubů a tvrdých zubních tkání

Pro vývoj každého orgánu je kritické určité časové období intrauterinního života, v němž vývojové anomálie tohoto orgánu mohou vzniknout. Pro anomálie zubů začíná kritické období již od vzniku dentogingivální lišty, tj. od 6. týdne nitroděložního života. Vývoj zubů souvisí s vývojem celého organizmu, proto každá porucha, která rušivě zasáhne celkový vývoj, působí negativně i na vývoj zubů.

pdf Poruchy vývoje zubů Stáhnout - Poruchy vývoje zubůOtevřít v novém okně - Poruchy vývoje zubů 14.11.2013 3.29 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Ageneze, oligodoncie, anodoncie, hyperodoncie

autor: Vlasta Merglová | publikováno: 17.4.2013 | poslední úpravy: 14.11.2013
citace: Merglová Vlasta: Vývojové a získané poruchy zubů a tvrdých zubních tkání. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 17.4.2013, poslední aktualizace 14.11.2013 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=242>. ISSN 1804-4409.