Úvod do gerontologie

V úvodní kapitole je představena problematika sociální gerontologie. Je zdůvodněno zařazení těchto materiálů jednak v souvislosti s demografickým stárnutím populace, nepřítomnosti gerontologie ve výuce a potřebou zlepšení informovanosti o problémech osob vyššího věku. Dochází ke geriatrizaci medicíny a prakticky ve všech oborech se budou absolventi LF setkávat s pacienty vyššího věku. Jsou zde vyjmenovány rizikové osoby vyššího věku.

pdf Úvod do gerontologie Stáhnout - Úvod do gerontologieOtevřít v novém okně - Úvod do gerontologie 8.4.2013 350.87 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Geriatrizace medicíny

autor: Květuše Zikmundová | publikováno: 8.4.2013 | poslední úpravy: 12.9.2013
citace: Zikmundová Květuše: Úvod do gerontologie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.4.2013, poslední aktualizace 12.9.2013 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=233>. ISSN 1804-4409.