Gramatická cvičení z latinské lékařské terminologie s klíčem – 1. část

Materiál obsahuje výklad a procvičení gramatické látky probírané v zimním semestru 1. ročníku v návaznosti na skriptum Plašilová, J. – Kozlíková, D.: Základy latinské lékařské terminolo-gie. Praha. Karolinum, 2012.
Úvodní část s nahrávkou je věnována výslovnosti latiny. V další části je předkládán výklad gramatiky. Třetí část obsahuje cvičení určená k vypracování, ve čtvrté části je zařazen klíč k jednotlivým cvičením.

pdf Výklad gramatiky Stáhnout - Výklad gramatikyOtevřít v novém okně - Výklad gramatiky 29.3.2013 444.74 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
pdf Cvičení Stáhnout - CvičeníOtevřít v novém okně - Cvičení 29.3.2013 433.75 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
pdf Klíč ke cvičení Stáhnout - Klíč ke cvičeníOtevřít v novém okně - Klíč ke cvičení 29.3.2013 380.73 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: latina, jazyky, gramatika, cvičení, klíč

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Probíhá recenzní řízení

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Jiřina Plašilová | pracoviště: Ústav jazyků | publikováno: 29.3.2013 | poslední úpravy: 1.12.2014
citace: Plašilová Jiřina: Gramatická cvičení z latinské lékařské terminologie s klíčem – 1. část. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 29.3.2013, poslední aktualizace 1.12.2014 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=222>. ISSN 1804-4409.