Základy medicínského práva - část II.

Druhá část Základů medicínského práva se věnuje: Vztahu lékaře a pacienta, Povinnostem lékaře (zdravotnických pracovníků) k pacientovi, Poskytování zdravotních služeb lege artis a Non lege artis, Soudním znalcům a znaleckému posudku, nezávislé odborné komisi, Informovanému souhlas pacienta, nesouhlasu pacienta s poskytnutím zdravotních služeb (reversu), Dříve vyslovenému přání, Poskytování zdravotních služeb a hospitalizaci pacienta bez souhlasu, Omezovacím prostředkům, Oznamovací povinnosti poskytovatele zdravotních služeb a detenčnímu řízení.

Klíčová slova: Informovaný souhlas pacienta

autor: Blanka Rybnerová | publikováno: 28.3.2013 | poslední úpravy: 28.3.2013
citace: Rybnerová Blanka: Základy medicínského práva - část II.. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 28.3.2013, poslední aktualizace 28.3.2013 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=219>. ISSN 1804-4409.