Farmakoterapie v dermatologii

Léčba dermatologickými externy (zevní, lokální) je stále nejvíce používaným způsobem terapie zvláště u běžných dermatóz jakými jsou ekzém, psoriáza, akné aj. Místní léčba vyžaduje znalosti farmakodynamiky aplikovaného léčiva, mechanizmu jeho vstřebávání, lékových interakcí, aplikačních forem a regionálních odlišností kůže. Formu a koncentraci zevního léku vybíráme podle charakteru onemocnění, jeho klinického stadia, věku pacienta, aktuálního stavu kůže a rozsahu postižení.

Klíčová slova: Lokální farmakoterapie

autor: Karel Pizinger | publikováno: 5.3.2013 | poslední úpravy: 3.12.2014
citace: Pizinger Karel: Farmakoterapie v dermatologii. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 5.3.2013, poslední aktualizace 3.12.2014 [cit. 2019-08-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=192>. ISSN 1804-4409.