On-line atlas různých typů kmenových buněk a vybraných diferenciačních postupů

Vážení studenti a kolegové,
Do rukou se Vám dostává zcela nový výukový materiál, jehož posláním je seznámit čtenáře se základními pojmy z oblasti kmenových buněk, tkáňových kultur a se základy laboratorní práce s nimi. Jednoduchou formou Vám budou představeny kmenové buňky jako takové, budete seznámeni s možnostmi jejich pěstování, diferenciací a s následným imunocytochemickým barvením. Věřím, že Vám bude příručka nápomocná při studiu i při získávání všeobecného medicínského rozhledu. Na základě Vaší odezvy ji bude možné doplňovat o další materiály, které byste při vašem dalším vzdělávání ocenili.

Klíčová slova: Tkáňové kultury, Kmenové buňky

autor: Miroslava Čedíková, Kristýna Krakorová, Michaela Miklíková, Markéta Hronová, Alžběta Balandová, Pavel Pitule, Milena Králíčková | publikováno: 21.1.2013 | poslední úpravy: 5.3.2013
citace: Čedíková Miroslava, Kristýna Krakorová, Michaela Miklíková, Markéta Hronová, Alžběta Balandová, Pavel Pitule, Milena Králíčková: On-line atlas různých typů kmenových buněk a vybraných diferenciačních postupů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 21.1.2013, poslední aktualizace 5.3.2013 [cit. 2019-08-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=181>. ISSN 1804-4409.