Diagnostické postupy v dermatologii: dermatopatologie, dermatoskopie

Histopatologické vyšetření kožních biopsií je nejdůležitějším vyšetřením klinicky ne zcela jasných zánětlivých dermatóz a prakticky všech neoplastických projevů. Dermatoskopické vyšetření má podobný význam v denní ambulantní praxi. Student se seznámí se základními pojmy a používáním těchto metod.

pdf Diagnostika Stáhnout - DiagnostikaOtevřít v novém okně - Diagnostika 3.1.2013 5.4 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: biopsie, dermatóza

autor: Karel Pizinger, Tomáš Fikrle | publikováno: 3.1.2013 | poslední úpravy: 3.12.2014
citace: Pizinger Karel, Tomáš Fikrle: Diagnostické postupy v dermatologii: dermatopatologie, dermatoskopie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 3.1.2013, poslední aktualizace 3.12.2014 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=177>. ISSN 1804-4409.