Kardio - metabolický syndrom

Společný výskyt typických rizikových faktorů související s inzulínovou rezistencí není náhodný a nazývá se kardiometabolický syndrom (KMS). V přednášce je vysvětlena patofyziologie, diagnostika možnosti léčby KMS. Nemocní s KMS mají vysokou prevalenci aterosklerotických kardiovaskulárních nemocí a diabetu 2. typu. N ejvětší smysl má vyhledávat KMS v primární prevenci kardiovaskulárních nemocí a diabetu.

pdf Kardiometabolický syndrom Stáhnout - Kardiometabolický syndromOtevřít v novém okně - Kardiometabolický syndrom 26.11.2012 57.14 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: kardiovaskulární nemoci

autor: Hana Rosolová | publikováno: 26.11.2012 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Rosolová Hana: Kardio - metabolický syndrom. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 26.11.2012, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2019-08-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=176>. ISSN 1804-4409.